Menu

Garance pozic

Narazili jste na agenturu nebo freelancera, který vám nabízí garanci pozic ve výsledcích vyhledávání? Raději opatrně! Proč? SEO garance je služba, kterou nabízejí některé méně seriózní agentury a freelanceři. Zavazují se, že vaše stránky dostanou na určité pozice ve vyhledávání a dokážou je tam udržet.

SEO garance nebo garance pozic ve vyhledávání je jeden z největších mýtů, jaké v oblasti SEO bohužel stále přetrvávají. I přesto, že SEO garance je již principiálně nesplnitelná, stále se najdou agentury a jednotlivci, kteří se snaží klienty právě na tuto službu nalákat.

Seriózní SEO agentura může garantovat maximálně to, že vynaloží co nejvíce úsilí, schopností a znalostí k tomu, aby dostala klienta ve vyhledávání co nejvýše. Samotné pozice ale nelze garantovat, protože agentura (ani žádný SEO specialista) nemá kontrolu nad výsledky vyhledávání. Ty jsou pod plnou kontrolou vyhledávače a jeho algoritmu, který se často mění a aktualizuje.

Garance pozic je tedy jen levným trikem, kterým si některé agentury získávají klienty, přičemž jim poskytují zavádějící informace a lžou, čímž poškozují pověst celému segmentu SEO agentur a specialistů na volné noze.