Menu

Expandujte do Švýcarska

7,7 %
DPH
90 %
Podíl
nakupujících
online
CHF
Měna
36
Ease of
doing business
expanze svycarsko

E-Commerce Data

O švýcarské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Amazon.de
Digitec.ch
Galaxus.ch
Ricardo.ch

Platební metody

Platební metody

Kreditní karty
RatePay
Bankovní převod

Online Shops

Online Shops


Zalando.ch/de
Digitec.ch
Galaxus.ch
Brack.ch

Švýcarská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Švýcarsko se jeví se svými 8,6 miliony obyvatel, vysokou kupní silou a silným růstem maloobchodního prodeje přes internet v posledních letech pro expanzi do online prostředí jako zajímavý trh. Dojem slibné šance na úspěch navozuje i skutečnost, že trhu nedominuje pouze Amazon (Amazon se zde nachází na třetím místě za společnostmi Digitec a Zalando). Je ale vhodné zachovat obezřetnost, protože online maloobchod ve Švýcarsku má mnoho výzev.

První výzvou je mnohojazyčnost země. Webové stránky by měly být nabízeny alespoň ve dvou úředních jazycích, němčině a francouzštině. Kromě toho jsou úředními jazyky také italština a rétorománština. K tomu všemu se švýcarská němčina zpravidla výrazně liší od spisovné němčiny. Zejména z pohledu SEO je vhodné myslet na mnohé regionální výrazy, kterými může obchod získat náskok před konkurencí díky správné optimalizaci pro vyhledávací dotazy cílové skupiny.

Druhou výzvou je logistika. Jelikož Švýcarsko není součástí Evropské unie, podléhá každá zásilka clu a DPH. Clo se vypočítává podle hmotnosti zboží. Vysoké náklady mohou vzniknout také při vracení zboží. Například u dvoukilogramového zpátečního balíku zaslaného ze Švýcarska do Německa činí poštovné přibližně 39 €.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.