Menu

Expandujte do Španělska

21 %
DPH
67 %
Podíl
nakupujících
online
EUR
Měna
31
Ease of
doing business
expanze spanelsko

E-Commerce Data

O španělské e-commerce

Marketplaces

Marketplaces

Ebay.com
Amazon.com
Carrefour.es
Elcorteingles.es

Platební metody

Platební metody

Kreditní karty
Paypal

Online Shops

Online Shops

Elcorteingles.es
Amazon.com
Pccomponentes.com
Mediamarkt.es

Španělská ekonomika v kostce

Věděli jste, že...?

Španělsko má pro maloobchodní prodej přes internet vhodné podmínky: 47 milionů obyvatel, z nichž je více než 87 % uživateli internetu, prodej přes internet se tam navíc těší dlouhodobému růstu. Největší tržby ve španělském internetovém maloobchodě (s více než 5 miliardami, a tedy třetinou celkových tržeb) generuje odvětví módy. Tato skutečnost není příliš překvapivá, protože ze Španělska pochází jedna z největších světových textilních společností Intidex (zahrnuje značky Zara, Bershka, Massimo Dutti, Oysho, Pull&Bear, Stradivarius, Uterqüe a Lefties).

Stejně jako v mnoha jiných evropských zemích dominuje internetovému maloobchodu společnost Amazon, na kterou připadá jedna třetina španělského internetového prodeje. Specifická je pro Španělsko preference služby PayPal jako online platební metody.

Španělé navíc k online nakupování raději používají notebook nebo počítač než chytrý telefon. Proto je vhodné, aby internetové obchody optimalizovaly své uživatelské prostředí (rychlost stránek, použitelnost atd.) pro notebooky.

Naši klienti

Sázíme na dlouhodobé vztahy

Kontakt

Roman Teuschel

Roman si svou pozici vydobyl strategickým a byznysovým myšlením i kvalitním vedením kolegů. Optimismus (a lásku ke kávě) v sobě nezapře. S kým jiným tedy expandovat do zahraničí než s usměvavým vůdcem našeho mezinárodního teamu.

roman teuschel    Blog

    Přečtěte si víc

    Přečtěte si o obchodní expanzi na našem blogu.