Menu

17 nejfotogeničtějších míst v Praze, o kterých možná nevíte

Autor Lucie Krejzlová Lucie Krejzlová

Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Karlův most, že tohle jsou krásná místa, jak ve skutečnosti, tak na fotkách, to ví každý Čech i turista. Máte chuť zažít Prahu trochu jinak? Sestavili jsme pro vás seznam 17 míst, která tolik nepraskají ve švech a zaručeně vás okouzlí.

#1 Coffee Corner Bakery

 • Kavárna
 • Lokalita: Korunní 1342/96, Praha 10, Vinohrady

Vinohradské kavárny jsou vyhlášené nejen pro svou výbornou kávu ale také především krásnými interiéry. Coffee Corner Bakery najdete v ulici Korunní, ve které stojí za zmínku i kavárna Spižírna nebo Coffee Room. Interiér Coffee Corner Bakery je na první pohled rustikální a útulný. Bíle okachličkovaný bar, dřevěná podlaha, cihlové zdi a velká okna. Během sychravých podzimních dní vás tu uvítá příjemná atmosféra, kterou se vám nebude chtít opustit.

#2 Vyhlídka a sad u Strahovského kláštera

 • Vyhlídkové místo, park
 • Lokalita: Strahovský klášter, Praha 1

Ve Strahovském klášteře se nachází dechberoucí knihovna, která rozhodně stojí za návštěvu. Protože se Strahovský klášter nachází ještě o kousek výš než Pražský hrad, nabízí se odtud nádherný výhled na celou Prahu. Najdete tu malou vinici a restauraci s venkovním posezením. Co je ale hlavní, je sad, který se rozkládá přímo pod klášterem. Aleje ovocných stromů lemují svažující se cesty a pokud půjdete z vrchu dolů, budete mít panorama Prahy celou dobu před očima. Podobným místem je park pod Petřínem, tady vám ale fotky nebudou kazit zástupy turistů.

#3 Garden Café Taussig

 • Zahrada, kavárna
 • Lokalita: Vlašská 25, Praha 1

Výše zmíněným sadem můžete sejít až na Malostranské náměstí. Na konci sadu je ale nenápadná odbočka ke Garden café Taussig. K venkovní kavárně patří zahrada plná zeleně a terasa s perfektním výhledem na Pražský hrad. Největším kouzlem tohoto místa je, že tu s vámi vždy bude maximálně pár dalších hostů, ale rozhodně ne žádné davy. Doporučujeme dát si skleničku vína a vychutnat si na terase pohodové posezení.

#4 Františkánská zahrada

 • Zahrada, kavárna
 • Lokalita: Vodičkova, Praha 1, Nové Město

Františkánská zahrada je oázou zeleně přímo uprostřed rušného centra Prahy. Tvoří průchod mezi ulicemi Vodičkova a Národní. Najdete tu množství laviček, kde si během rušného dne můžete na chvíli oddechnout nebo si vychutnat zmrzlinu z nedalekého Světozoru. Pokud zatoužíte po šálku dobré kávy, zajděte do kavárny Truhlárna, která se nachází přímo ve Františkánské zahradě a má vlastní zahrádku.

#5 Jánský vršek a uličky pod ním

 • Ulice, část města
 • Lokalita: ulice Jánský vršek, Praha 1, Malá Strana

Jánský vršek je název ulice, která spojuje Nerudovu a Vlašskou ulici. Není to ani tolik vršek jako spíše schody vedoucí ke spleti úzkých křivolakých uliček hned pod Nerudovkou. Mnoho turistů sem nezabloudí, a tak budete mít šanci udělat si fotek, kolik si jen budete přát. Třeba vás kroky zavedou do slepé uličky vysokým úzkým domem porostlým břečťanem, tajemnými vraty, odkud se z horního okna bude linout jazzová hudba, tak jako se to při toulkách Prahou stalo nám.

#6 Botanická zahrada na Albertově

 • Zahrada
 • Lokalita: Na Slupi 16, Praha 2, Nové Město

Pár kroků od zastávky Albertov se nachází brána ke kouzelné zahradě plné záhonů s pestrobarevnými květinami, stínem vysokých stromů a exotickým skleníkem. Ani v letních měsících, kdy lidé vyhledávají úkryt před sluncem tu nebývají žádné davy. Určitě doporučujeme zavítat do velkého skleníku, kde si budete i uprostřed zimy připadat jako v deštném pralese, žhavé poušti nebo slunném přímoří, podle toho, jaká expozice se tu zrovna bude konat.

#7 SmetanaQ Café & Bistro

 • Kavárna
 • Lokalita: Smetanovo nábřeží 334/4, Staré Město

Tato kavárna se nachází přímo u Smetanova nábřeží. Když budete mít štěstí a získáte místo u okna, čeká vás krásný výhled na panorama Pražského hradu nebo Petřínskou rozhlednu. Samotný interiér kavárny si vás ale získá taky. Vysoké stropy, velká okna s obloukem a designové osvětlení propůjčují kavárně moderní sofistikovaný vzhled. Za fotku také rozhodně stojí místní snídaně.

#8 Národní muzeum

 • Památka
 • Lokalita: Václavské náměstí 68, Nové Město

Dveře Národního muzea se veřejnosti znovuotevřely teprve nedávno. Několik výstav je návštěvníkům k dispozici, ale na zpřístupnění všech expozic se teprve pracuje. Co vás ale rozhodně oslní, je schodiště zdobené mramorem, sochami a červeným kobercem vedoucí k jednotlivým sálům. Projděte do prvního patra do Pantheonu a zakloňte hlavu. Nad vámi bude obří zlatá kupole a po stranách fresky s výjevy z české historie. Monumentálnost tohoto místa ve vás zaručeně zanechá dojem.

#9 Průhonický park

 • Park, zahrady, zámek
 • Lokalita: Zámek 1, Průhonice

Taky se vám v Praze někdy zasteskne po přírodě a v tu ránu máte chuť vyrazit někam do lesa, ale zrovna na to není tolik času? Průhonický park by mohl pomoci. Doporučujeme ho navštívit buď na podzim, kdy všechny stromy hrají odstíny žluté, oranžové a červené nebo naopak na jaře, kdy vše rozkvétá a celý park zaplaví vůně rododendronů. Parku dominuje krásný zámek, od kterého se vám naskytne výhled na jezero lemované stromy. Kolem protékají potůčky, které křižují dřevěné lávky a najdete tu spoustu romantických zákoutí.

#10 Nový svět

 • Část města
 • Lokalita: Praha 1 (mezi ulicemi Černínská a U Brusnice)

Nový svět je vlastně spleť několika uliček nacházející se kousek za Pražským hradem. Na rozdíl od turisty přeplněných Hradčan tady příliš lidí nepotkáte, a proto je toto místo na focení jako dělané. Ulice lemují malé domečky se zaoblenými zdmi, jeden natisknutý na druhý. Chvílemi si tu můžete připadat jako v uličkách Českého Krumlova. Za zmínění také rozhodně stojí Kavárna Nový svět a Kavárna u Raka. Tu najdete v kouzelné roubence, která vypadá, jako by se v Praze ocitla z nějaké pohádky.

#11 Pařížská ulice

 • Ulice, část města
 • Lokalita: ulice Pařížská, Praha 1, Staré Město

Pařížské ulici se sice nedá říci, že to je klidná ulice bez turistů, ale svou polohou, architekturou a luxusními obchody rozhodně patří mezi velmi fotogenická místa v Praze. A co teprve, když se na ni můžete podívat z vrchu! V obchodě Luxury Bags mají kromě nádherných kabelek, bot a doplňků také úchvatný výhled z balkónku. Kromě luxusního kousku do šatníku můžete ulovit i skvělé fotky, které jen tak někdo mít nebude.

#12 Vrch Děvín a vyhlídka Ctirad

 • Vyhlídkové místo
 • Lokalita: Nový Zlíchov, Smíchov, Praha 5

Vrch Děvín se tyčí nad levým břehem Vltavy a cestou přes něj dojdete do Prokopského údolí.  Nabídne vám pohled na Prahu z opačné strany než všechny výhledy u Hradčan. Zahlédnete odtud Vyšehrad, Branické skály nebo Barrandovské terasy. Najdete tu vyšlapané pěšinky mezi skalami, díky kterým vám toto místo může připomínat menší verzi Divoké Šárky.

#13 Zahrada Černínského paláce

 • Zahrada
 • Lokalita: Hradčany, Praha 1

Zahrada Černínského paláce je pro veřejnost otevřena přes léto zdarma. Na jedné straně stojí monumentální Černínský palác s bílými zdmi, schodištěm a vysokými sloupy, na druhé straně malý pavilon. Mezi těmito budovami se rozprostírá zahrada s upravenými keři, okrasnými květinami a jezírko s fontánou.

#14 Náplavka

 • Část města
 • Lokalita: Nové Město, Praha 2

Náplavku v Praze zná určitě každý, ale v tomto výběru ji nejde nezmínit. Krásné fotky tu pořídíte v jakoukoli denní dobu i v jakékoliv roční období. Budovy, které lemují oba dva břehy Vltavy, panorama Pražského hradu a mosty, které Vltavu přetínají, vám za každé situace poskytnou krásnou kulisu pro fotografování portrétu, skupinové foto i obyčejné selfíčko. Víkendové farmářské trhy, které se na Náplavce konají, jsou další příležitostí pro ulovení skvělých fotografií. Je to místo plné života, pestrosti a s unikátní atmosférou.

#15 Kampa

 • Ostrov, část města
 • Lokalita: Malá Strana, Praha 1

Kampa je ostrov na Malé straně, na který se dostanete buď přímo z Karlova mostu nebo z opačné strany od tramvajové zastávky Újezd. Část Kampy tvoří náměstí s malebnými domky a restauracemi, část zabírá park s mohutnými stromy a Muzeem Kampa. Na jedné straně se vám naskytnou výhledy na Vltavu, Karlův most, Most Legií a celý druhý břeh, na opačné straně najdete Čertovku. Zastavte se na kávu nebo něco dobrého v kavárně Mlýnská. Vede k ní dřevěný most přes vodu se starým mlýnským kolem na pravé straně a maličkou útulnou zahrádkou na levé.  

#16 Styl & Interiér

 • Kavárna
 • Lokalita: Vodičkova 708/35, Nové Město, Praha 1

Styl & Interiér je kavárna/restaurace ukrytá hned vedle Václavského náměstí. Dostanete se sem průchodem z ulice Vodičkova. Pokud jste tu ještě nebyli, rozhodně to musíte napravit. Uvnitř vás okouzlí dřevěný nábytek v kombinaci s designovými doplňky, když ale projdete až na konec restaurace, otevře se vám pohled do nádherné zahrady plné zákoutí k sezení. Během zimních měsíců můžete posedět s šálkem horké kávy v zimní zahradě s velkými prosklenými okny.

#17 Střecha Lucerny

 • Vyhlídkové místo
 • Lokalita: Pasáž Lucerna, Vodičkova 36, Nové Město, Praha 1

V sobotu, v neděli a v pondělí se vždy od 15 hodin otevírá vstup na střechu paláce Lucerna. Vstupné činí 100 Kč na osobu a rozhodně to nejsou špatně utracené peníze. Projedete se oběžným výtahem paternoster a pak se ocitnete na samotné střeše, odkud můžete procházet mezi několika terasami. Zajděte sem na západ slunce, uvidíte, že budete okouzlení. Takový pohled na střechy pražského centra se vám totiž nenaskytne každý den.  

LÍBIL SE TI ČLÁNEK? POŠLI HO DÁL, PROTOŽE SHARING IS CARING!

25.11.2019

Komentáře