Menu

Novinky z onlajnu #15

Autor Petr Vojtěchovský Petr Vojtěchovský

Ve středu jste mohli slyšet v pořadí 15. díl Novinek z onlajnu v podání Luďka Pulicara a Petra Vojtěchovského. Tentokrát si toho připravili opravdu hodně. O čem si tedy povídali?

Přidejte se na temnou nebo světlou stranu

 

V prosinci přijde do kin jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku – Star Wars. A Google pro fanoušky připravil překvapení. Stačí se přihlásit na váš Google účet a zvolit si stranu Síly. Na základě vaší volby vám Google přizpůsobí své služby. Kam jste se přidali vy? Petr i Luděk si už zvolili.

Autor blokátoru reklamy pro iOS před soudem

 

Vydavatelství Axel Springer žaluje tvůrce blokátoru reklamy Blockr pro iOS. Vadí mu, že Blockr umožňuje návštěvníkům webu Welt.de skrýt placenou inzerci. Soud se ale zatím přiklání na stranu blokátoru, protože se jedná o rozhodnutí uživatele, zdali chce reklamu vidět nebo ne.

Twitter přinese víc emocí

 

Emoji srdíčko a líbí se slaví úspěch, a tak Twitter podobně jako Facebook testuje rozšíření o nové smajlíky. Luděk je ale k těmhle novinkám skeptický – jednak se emotikony budou špatně vyhodnocovat, a taky tím bude uživatel zbytečně zahlcený.

Znáte všechny Blogerky roku 2015?

 

24. 11. se vyhlašovala Blogerka roku 2015 a tady si můžete prohlédnout výsledky. Proč je to pro markeťáky důležité? „Celebrity“ ze světa blogování kolem sebe sdružují hodně lidí, kteří můžou být právě vaší cílovkou. A tu je potřeba dobře znát.

Miton uvádí v Česku a Polsku Lavito

 

Web Lavito.cz se zaměřuje na  zdraví, krásu, péče o tělo a wellness. Funguje jako agregátor služeb z těchto oblastí a umožňuje si je objednat i zaplatit na jednom místě online. Je to primárně mobilní aplikace s využitím polohy, která umožňuje vyhledávat nejvýhodnější službu v daném čase a na daném místě. Nejbližší sauna, holič, který má právě volno – to vše se díky Lavitu dozvíte z displejů vašich chytrých telefonů.

Dosah stránek na Facebooku i zapojení fanoušků klesají

 

Server Locowise zveřejnil další pravidelní měsíční statistiku, podle které je říjnový engagement na Facebooku nejmenší za šest měsíců – v průměru jenom 5,87 %.  Rekordně malý je také říjnový dosah stránek – 7,25 %. Logicky s klesajícím dosahem ubývá i zapojení fanoušků. Facebook ale výrazně zvýhodňuje na něj nahraná videa – mají až 9,45% dosah. Pro porovnání textové statusy zasáhnou jenom 4,4 % uživatelů.

Facebook krade videa z YouTube

 

Na Facebooku uživatelé denně přehrají kolem 8 miliard videí. Nicméně těchto čísel dosahuje sociální síť i díky jiné metrice měření, než má YouTube – Facebook jako zhlédnutí započítává každé video, které uživatel viděl déle než 3 sekundy, a to i bez zapnutého zvuku. Podle statistiky je 72 % videí, nahraných na Facebooku, ve skutečnosti ukradených z YouTube.

Yandex zpřísnil kontrolu dodržování podmínek svého vyhledávače

 

Ruský Yandex bude více dohlížet na majitele webů a webmastery, jestli neporušují podmínky. Nakupování a prodej odkazů pro SEO tak budou podléhat přísnější kontrole.

Kdo získal Křišťálovou lupu?

 

Letos proběhl 10. jubilejní ročník soutěže Křišťálová lupa. Soutěžilo se v 15 kategoriích, polovinu cen udělovali internetoví uživatelé, tu druhou odborná porota. Osobností roku se stal Martin Veselovský, dvě zlata si odnesl Skypicker i DVTV. Určitě si výsledky projděte – právě v této soutěži najdete spoustu inspirativních projektů. Luďkovi se nejvíc líbilo podejto, což je služba pro podnikatele, usnadňující komunikaci s úřady.

PPC Tribe v Londýně

 

Jindra Fáborský pořádá příští rok 27. – 29. dubna v Londýně konferenci PPC Tribe pro všechny PPC-čkaře. Důvodem pro tento počin je podle něj nízká kvalita přednášejících a přednášek na toto téma. Petr doporučuje akci hlídat, protože to bude pravděpodobně jedna z nejnašlápnutějších marketingových akcí v Evropě.

Těšte se na výstupy z Marketing Festivalu

 

V době natáčení pořadu se kluci akorát chystali na Marketing Festival. Mohli jste je tam potkat osobně i se s nimi spojit přes BeSocial. Na MF vyzpovídali kluci z eVisions několik speakerů a vy se můžete těšit na zajímavé články na našem blogu.

Témata: FacebookYouTube
02.12.2015

Komentáře